تله کابین رامسر

نام : تله کابین رامسر
مکان : ایستگاه تله کابین در سایت شمالی مجتمع قرار گرفته است که بصورت مستقیم از درب شمالی و برای بازدید کنندگان از مرکز همایشها در سایت جنوبی از طریق زیر گذر قابل دسترسی می باشد.

توضیحات :تجهیزات تله کابین رامسر و طراحی و ساخت آن بر عهده معتبرترین شرکت ساخت تله کابین دنیا یعنی دوپلمایر اتریش بوده است. دوپلمایر در بیش از ۹۰ کشور دنیا تله کابین هایی ایمن و مدرن تاسیس نموده و به عنوان پیشرو در مهندسی و ساخت تله کابین کارنامه ای درخشان دارد. معیارهای مورد تاکید این شرکت از هر استانداردی در دنیا سخت گیرانه تر دقیق تر است. بدون شک با تاکید مدیریت مجموعه شهر سبز بر ایمنی تجهیزات. دوپلمایر تنها انتخاب برای ساخت و تضمین ایمنی تجهیزات تله کابین رامسر بوده است. این خط از ۱۶ دکل و چهار کیلومتر کابل فولادی یک پارچه تشکیل شده است که ۵۴ کابین روی آن با سرعت ۳ متر بر ثانیه مسیر ۲ کیلومتری را در ۱۲ دقیقه طی می کند. ارتفاع طی شده در این مسیر در حدود ۷۰۰ متر است و دسترسی به قله زیبای ایل میلی را با چشم انداز فوق العاده فراهم می کند. این خط روزانه و به طور دوره ای مورد بازدید پرسنل و مهندسین ایمنی قراردارد و تا کنون دچار هیچگونه حادثه و یا توقف نشده است. پس با خاطر آسوده از آن لذت ببرید.
در فصول گرم سال تغییر دما و خنکای نسیم کوهستان بسیار جذاب است . اغلب از میان توده های کوچک ابر نمای ایستگاه بالای تله کابین پدیدار می شود.